Forum Autostop, Carpooling

Pełna wersja: filmy o autostopie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
podzielcie się filmami, które oglądaliście lub o których słyszeliście, a które traktują o autostopie, podróżowaniu i tym podobnych Uśmiech
no to w takim razie eurotrip hehe super film posmalem sie na nim niezle
Wszystko za życie wydaje mi się filmem wpisującym się w temat filmów o autostopie i jest warty uwagi tym bardziej, że jest oparty na faktach autentycznych Uśmiech

Kod:
W 1992 roku po ukończeniu Uniwersytetu Emory wybitny uczeń i sportowiec Christopher McCandless decyduje się zerwać z dotychczasowym, nudnym życiem. Rozdaje swoje rzeczy, przekazuje swoje oszczędności (24000$) na cele charytatywne i rusza autostopem na Alaskę, aby żyć w dzikiej głuszy. Spotyka go wiele przygód, które na zawsze ukształtują jego życie.

a tutaj jeszcze trailer filmu:






no i również wspominany Eurotrip, który jednak tylko pobieżnie traktuje o autostopie i jak dla mnie to jest strasznie stereotypowy. oczywiście, czasem filmy jadące stereotypami są fajne, ale ten akurat... jest poniżej krytyki O matko

Kod:
Licealista Scott koresponduje przez internet z osobą z Europy, o pseudonimie "Mieke", która pomaga mu otrzymywać najlepsze stopnie z języka niemieckiego, rozwiązując za niego zadania domowe. Gdy "Mieke" proponuje chłopakowi spotkanie "na żywo", Scott początkowo panikuje, obawiając się, że ma do czynienia ze starszym mężczyzną o podejrzanych upodobaniach seksualnych. Kiedy okazuje się, że internetowy przyjaciel w rzeczywistości jest atrakcyjną dziewczyną, chłopak decyduje się odbyć podróż po Europie w towarzystwie swojego najlepszego przyjaciela Coopera i dwóch bliźniaków - Jenny i Jamie. Wycieczka po Europie, której celem jest Berlin, zamienia się w fascynującą i niezapomnianą przygodę.

i trailer:


a co powiecie na "Podróż za jeden uśmiech"? Oczko to chyba pierwszy film o podróżowaniu stopem w Polsce?
http://www.filmweb.pl/film/Podr%C3%B3%C5...1972-31171

[Obrazek: 7264486.3.jpg]
Into The Wild... bez komentarza. Sam film ok, ale historia w nim ukazana - litości. Egoista nie liczący się z konsekwencjami.

Na 2012 polecam wam On The Road, ekranizację kultowej książki Jacka Kerouaca (moja życiowa Biblia) pod tym samym tytułem.
Klasyka! "Autostopowicz" z 1986 roku, który na dodatek może niejednego przestraszyć przed braniem autostopowiczów Uśmiech
http://www.filmweb.pl/film/Autostopowicz-1986-10454
Nie oglądałam praktycznie żadnego z wymienionych przez was filmów, "Podróż za jeden uśmiech" kojarzę z dzieciństwa, ale nic poza tym. No a Eurotrip akurat o autostopie traktuje bardzo mało i bardzo biednie.
Chciałam sobie obejrzeć ten thriller który zaproponował Jarecki, ale przyznam, że trochę się boję, że później zacznę widzieć morderców w kierowcach którzy mnie podrzucają O matko
dlatego ja ciągle Autostopowicza odkładam i odkładam i odkładam na lepszą okazję, bo po takich filmach przez jakiś czas mam banie. po jakimś japońskim horrorze bałam się sama do łazienki chodzić O matko
Wydaje mi się że Eurotrip to bardzo słaby film o autostopie nic mnie w nim nie fascynuje a sam wątek autostopu jest raczej przesunięty na drugi plan. Ale może jestem uprzedzony do popularnego amerykańskiego kina.
Stron: 1 2
Przekierowanie