Forum Autostop, Carpooling
Co daje wykorzystywanie kalendarzy pylenia pyłków? - Wersja do druku

+- Forum Autostop, Carpooling (http://www.forum-autostop.pl)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-6.html)
+--- Dział: Hyde Park (/forum-7.html)
+--- Wątek: Co daje wykorzystywanie kalendarzy pylenia pyłków? (/thread-63.html)Co daje wykorzystywanie kalendarzy pylenia pyłków? - Adca - 07-18-2018 03:35 PM

Dużo ludzi ma alergię na pyłki roślin, dlatego też wszelkie objawy uczulenia nasilają się w chwili, gdy rośliny zakwitają oraz zaczynają pylić. Oczywiście są specjalne leki, które powinno się przyjmować by zminimalizować objawy,jednakże wiele z nich powinno być przyjmowanych tylko w chwili, gdy dochodzi do pylenia. Dobrym rozwiązaniem, z którego powinni korzystać alergicy jest między innymi kalendarz pylenia (np. http://zyrtec.pl/kalendarz-pylenia/ ). Odpowiedni kalendarz obrazuje, kiedy pylą konkretne byliny i trawy a także które z nich mogą być bardzo niebezpieczne dla uczulonych. Najlepiej, jeśli kalendarz obrazuje okresy pylenia konkretnych gatunków roślin, dzięki temu bowiem można sprawdzić znacznie lepiej alergeny, na jakie ma się alergię.

Dzięki kalendarzom pyleń można znacznie korzystniej zabezpieczać się przed wpływem pyłków na zdrowie. W okresie największego pylenia powinno się zamykać okna w domu, tak samo powinno się unikać jeżdżenia z uchylonymi oknami w samochodzie. Po spacerach i pobycie na zewnątrz, szczególnie w rejonie dużych skupisk roślinności powinno się zmienić odzież, dobrze jest także od razu wziąć prysznic. Mając dane obrazujące pylenia konkretnych roślin można unikać kontaktu z nimi w okresie, gdy jest ono największe. Dzisiaj bez trudu można także znaleźć odpowiednie aplikacje, które pozwalają na monitorowanie na bieżąco sytuacji, jeśli chodzi o pylenie konkretnych roślin. Osoby cierpiące na alergię na pyłki roślin potwierdzają, że stosowanie takich kalendarzy jest bardzo korzystne i pozwala im bez problemów przetrwać dość ciężki dla nich czas intensywnego pylenia.