Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
autostop w zimie
hesiulek Offline
pasażerka

Liczba postów: 60
Reputacja: 0
autostop w zimie
czy ktoś z was próbował łapać stopa w zimie? jak to wygląda? jest trudniej i kierowcy niechętnie się zatrzymują czy też raczej łatwiej, bo ludzie się litują?

ja do tej pory w zimie łapałam jedynie na krótkich lokalnych trasach, na których nigdy nie ma problemu z łapaniem, ale z chęcią bym się dowiedziała jak to wygląda na bardziej odważnych trasach Uśmiech

Tylko świat przewędrowany jest coś wart - Kazimierz Wierzyński
Moja propozycja: http://www.ranking-suplementy.pl/thermacuts/ dobry suplement diety na odchudzanie.
02-24-2012 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jarecki Offline
Użytkownik

Liczba postów: 69
RE: autostop w zimie
Stopa w zimie łapie się tak naprawdę tak samo jak o każdej innej porze roku, tyle tylko, że dzień jest krótszy, jest znacznie chłodniej i trzeba być dobrze przygotowanym do takiej podróży. Po pierwsze - i najbardziej oczywiste - trzeba być ciepło ubranym, z czego najważniejsze są ciepłe skarpety (bo zimno od podłoża), czapka (bo przez głowę ciepło szybko ucieka) i rękawiczki (bo ręce odmarzają niesamowicie szybko w takich warunkach). Dobrze jest też mieć latarkę i kamizelkę odblaskową, bo kiedy przypadkiem noc nas zastanie to może uratować życie na poboczu. Do tego lepiej zawsze trzymać się stacji benzynowych, bo wylądowanie w zimie na węźle autostradowym może się skończyć odmrożeniem. A jeśli wybierasz się w zimie w jakąś dłuższą trasę to trzeba koniecznie pamiętać o termosie z gorącą herbatą i folii NRC. Kosztuje koło 8 złotych, a przydaje się wielokrotnie.

Fajne gry typu Defence http://www.tower-defence.pl - zagraj, pograj.
02-24-2012 07:09 PM
torba podróżna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Ja też jak na razie nie odważyłam się zimą na więcej niż 100km - boję się, że odmarznę i nikt mnie nie przygarnie... Nie wiem, jakoś wolę przygryźć zęby i poczekać na marzec/kwiecień, niż stać na mrozie i płakać.

szukam, szukania mi trzeba...
Portal o zdrowiu: http://www.waszezdrowie.com. Ciekawe wpisy.
02-26-2012 09:58 PM
hesiulek Offline
pasażerka

Liczba postów: 60
(02-24-2012 07:09 PM)Jarecki napisał(a):  Do tego lepiej zawsze trzymać się stacji benzynowych

no z tym miałabym niezły problem, bo w mojej okolicy nie ma za bardzo dobrych stacji benzynowych, z których można byłoby coś łapać Język

Tylko świat przewędrowany jest coś wart - Kazimierz Wierzyński
Moja propozycja: http://www.ranking-suplementy.pl/thermacuts/ dobry suplement diety na odchudzanie.
02-27-2012 09:34 AM
Jarecki Offline
Użytkownik

Liczba postów: 69
Nie ma w okolicy, ale będą później Oczko Przy głównych drogach i autostradach są zazwyczaj w świetnych odległościach, że spokojnie można podróżować od stacji do stacji. Ale fakt, najlepiej w taki sposób podróżuje się za granicą, bo tam infrastruktura przydrożna jest na o niebo lepszym poziomie niż u nas.

Fajne gry typu Defence http://www.tower-defence.pl - zagraj, pograj.
02-27-2012 06:19 PM
Martina Offline
Użytkownik

Liczba postów: 52
mam wrażenie, że ludzie się litują, jak jest zimno. problemem jest tylko to, że szybciej jest ciemno, a po zmroku już zatrzymują się bardzo niechętnie albo i wcale. i jakby się tak głębiej zastanowić, to trudno się dziwić...
02-28-2012 03:47 PM
Pasażerka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 63
ze dwa tygodnie temu próbowałam złapać stopa z Sosnowca do Gdańska, ale po 2 godzinach bezskutecznych prób poddałam się, bo ani rąk ani nóg nie czułam, mimo, że ubrałam się jak na jakąś Syberię. ale nie zawsze jest tak marnie, czasem się uda dotrzeć gdzie trzeba. kiedyś z kumpelą próbowałam się wydostać z zasypanych Bieszczad, bo autobus nie mógł dojechać O matko złapałyśmy w ciągu pół godziny i dotarłyśmy chyba dwa razy szybciej niż gdybyśmy kolebały się autobusem. inna sprawa, że momentami zastanawiałam się, kiedy wypadniemy z zakrętu Język
03-04-2012 05:10 PM
Kasjopeja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 38
Ja jeżdżę stopem cały rok i nie zauważyłam jakichś drastycznych różnic w podejściu kierowców - i latem i zimą stopa złapać się da. Jedyny minus to faktycznie to że szybciej jest ciemno, no i z noclegiem zimą też ciężej, bo namiot w krzakach w śniegu to średnio fajna opcja.
03-15-2012 06:01 AM
Garbuska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Ja jeżdżę stopem cały rok bez przerwy, ale zimą łapać po prostu nie lubię. 2 godziny na poboczu latem są okej, ale zimą już nie jest zbyt wesoło przy nieurodzaju chętnych do podwózki kierowców...
03-24-2012 03:33 PM
Dark Passenger Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Trzeba zacząć od tego że Autostop to środek transportu wymagający szczęścia czasem nawet latem trzeba czekać kilka godzin aż coś się zatrzyma zimom dodatkowym problemem jest często nie sprzyjająca pogoda Smutny
03-26-2012 07:14 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polecamy:

Reklama:

rozdzielnice licznikowe

obsługa prawna firm poznań